Škoda Octavia nejprodávanějším vozem i ve Finsku


Není žádnou novinkou, že se Škoda Octavia prosadila i za hranicemi České republiky. V Německu dokonce obsadila druhé místo v prestižní anketě časopisu Auto Zeitung. Že si však Octavia vydobyla v roce 2011 pozici nejprodávanějšího osobního vozu, je zcela novým zjištěním. Škoda Octavia uspěla mezi takovou konkurencí, jako je VW Golf (2. příčka s 5 627 prodanými kusy), Toyota Avensis (3. příčka s 4 586 prodanými kusy), Nissan Qashqai (4. příčka s 4 390 prodanými kusy a VW Passat (5. příčka s 3 952 prodanými kusy).

Škoda Octavia

Celkově v uplynulém roce automobilky ve Finsku prodaly 124 477 nových osobních vozů, což znamená meziroční nárůst o 13 %. Pro Octavii se rozhodlo 5 937 Finů. Škoda Auto tak zaznamenala 8% nárůst prodejů a „ukořistila“ 5% podíl na trhu. Ani ostatní vozy ze škodovky si však nevedly špatně – model Superb skončil na 18. příčce a Fabia na 30.

V top desítce nejprodávanějších vozů pak ještě najdeme vozy Ford Focus, Opel Astra, Kia Cee´d, Audi A4 a Ford Mondeo. Je tedy zřejmé, že Finové mají pro automobily střední a vyšší střední třídy slabost. Oblíbené jsou ale také crossovery a sedany nižší střední třídy.