Citigo: Rodí se první mini škodovka


V polovině letošního roku představila škodovka svou sedmou modelovou řadu. Nazvala ji Citigo a v těchto dnech už probíhá její sériová výroba v Bratislavě společně s jeho sourozenci - Volkswagenem Up! a Seatem Mii. Třídveřové provedení modelu Citigo si první zájemci na tuzemském trhu budou moci zakoupit ještě letos. V roce 2012 pak škodovka uvede petidveřové provedení a chce Citigo uvést také na ostatní evropské trhy.


Citigo – ideální vůz do města

Citigo je ideálním vozem do města. Se svými rozměry (délka 3,56 metru, šířka 1,65 metru) se snadno proplete všemi městskými uličkami. Citigo bude vybaveno motory o objemu jeden litru a výkonu 4 kW/60 k nebo 55 kW/75 k. Spotřeba ve městě tedy bude i se silnějším motorem velmi příznivá – okolo 4,3 litru na 100 km.

Škodovka však doufá, že si Citigo zakoupí také mladí lidé nebo ti, co si chtějí pořídit druhé auto do rodiny.

Citigo a jeho konkurence

Citigo vstupuje do poměrně konkurenční vod. Například italská automobilka Fiat do této třídy uvedla dokonce dva modely – Pandu a 500. A samozřejmě do této třídy vstupuje také Volkswagen Up! a Seat Mii.

Otázkou však zatím zůstává, za jakou cenu bude Citigo nabízeno.Škodovka zatím oficiálně cenu neodhalila, ale řada odborníků se shoduje, že se bude pohybovat okolo 220 000 Kč.